ZRÓB KRÓTKI TEST I ZOBACZ
CZY ODPOWIEDNIO DBASZ O SWOJĄ SKÓRĘ

JAK DBASZ O SWOJĄ SKÓRĘ?

Przeanalizuj swój dzień i odkryj przydatne wskazówki, jak prawidłowo dbać o skórę. Odpowiedz na cztery pytania, by dowiedzieć się, czy pielęgnujesz ją właściwie.

Nie zapomnij sprawdzić wyniku na dole strony. Pojawi się on, gdy odpowiesz na wszystkie pytania.

POBUDKA

PORANNE NAWYKI

1 Jak często dotykasz swojej twarzy rano?

Postaraj się ograniczyć dotykanie twarzy, by uniknąć przenoszenia na skórę brudu i łoju. Myj twarz dwa razy dziennie oraz wtedy, gdy jest spocona; stosuj delikatny środek myjący o neutralnym pH, który nie zawiera mydła(1).

WYJŚCIE
Z DOMU

BIURO

Klimatyzacja i ogrzewanie mogą działać niekorzystnie na skórę. Zadbaj o to, by zawsze mieć pod ręką beztłuszczowy kosmetyk nawilżający, który zapewni skórze odpowiedni poziom nawilżenia(3).

PRZEKĄSKA

2 Jaką przekąskę zazwyczaj wybierasz?

Produkty o wysokim indeksie glikemicznym (np. napoje z dużą zawartością cukru, ziemniaki, białe pieczywo) oraz produkty mleczne mogą zaostrzać trądzik; staraj się ich unikać, wybierając przekąski(4).

STRES

Nie wiadomo, czy to stres wywołuje trądzik, czy też osoby cierpiące na tę dolegliwość są bardziej zestresowane z powodu choroby. Niezależnie od tego zmniejszenie poziomu stresu jest kluczowe dla dobrego samopoczucia i poczucia pewności siebie. Ćwicz regularnie, by zwalczać stres(5).

ĆWICZENIA

3 Jak często ćwiczysz?

Pot może nasilać objawy trądziku. Pamiętaj więc, żeby po ćwiczeniach umyć twarz łagodnym, niezawierającym mydła preparatem o neutralnym pH, by usunąć pot wraz z nagromadzonym łojem(6,7)

OBIAD

MAKIJAŻ

Kosmetyki na bazie tłuszczu mogą zatykać pory i powodować powstawanie zmian skórnych. Wybieraj kosmetyki niekomedogenne (beztłuszczowe)(9).

WIECZORNA PIELĘGNACJA SKÓRY

4 Co stosujesz do oczyszczenia twarzy przed spaniem?

Pozostawiony na noc makijaż zatyka pory i może powodować zmiany skórne. Może też wstrzymać procesy odnawiania skóry zachodzące, gdy śpisz. Poświęć więc chwilę, by dokładnie oczyścić twarz(7).

ODPRĘŻ SIĘ
I ZRELAKSUJ

Niedobór snu może przyczyniać się do powstawania wykwitów, zadbaj więc o dobry wypoczynek w nocy(10).

CZAS NA SEN

WYBIERZ ODPOWIEDŹ.

Pamiętaj, by odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Słaby wynik

Dobry wynik

Świetny wynik

POWIEMY CI, CZY DOBRZE DBASZ O SWOJĄ SKÓRĘ.

POWIEMY CI, CZY DOBRZE DBASZ O SWOJĄ SKÓRĘ.

Wszyscy wiemy, że w pośpiechu codziennego życia trudno czasem znaleźć czas, by właściwie zadbać o skórę. Jednak małe rzeczy mogą zdziałać cuda, a dobra organizacja może pomóc Ci odnaleźć spokój i równowagę. Spróbuj dokładnie oczyszczać twarz rano i wieczorem, stosować krem z filtrem UV i ruszać się kilka razy w tygodniu, a wkrótce znajdziesz się na dobrej drodze do zdrowej i pięknej cery. Powodzenia!

Już teraz robisz sporo dobrego, by chronić i odżywiać swoją skórę. Dobra robota! Jednak zawsze można zrobić coś więcej… Może weźmiesz notes, znajdziesz trochę czasu dla siebie i przemyślisz swoje codzienne zwyczaje? Spróbuj zapisać kilka rzeczy, które mogłabyś zrobić dla swojej skóry, a potem co tydzień wprowadzaj w życie jedną z nich. W ten sposób łagodnie i stopniowo ulepszysz pielęgnację cery.

Naprawdę doskonale pielęgnujesz swoją skórę – od rana aż do wieczora. Gratulacje! Oby tak dalej, a będziesz cieszyć się zdrową i piękną cerą przez długie lata.